K ADOPCI

V této sekci najdete chlupáče, kteří již netrpělivě vyhlížejí svého nového páníčka. Adopce je závazek na zbytek života, proto si vše předem pečlivě promyslete. Pokud byste si chtěli soužití se zvířátkem nejprve vyzkoušet, staňte se naším dočasným opatrovníkem.

O adopci

Co můžete od zvířete čekat?

Všechna zvířata nabízená k adopci jsou veterinárně ošetřená a zkontrolovaná, očipovaná, naočkovaná a kastrovaná (až na výjimky – vždy uvedeno). Pokud jde o zvířata s problémovým chováním (agrese, bázlivost apod.), nedostanou se na tento seznam dokud si nejsme jistí, že jsou napravení a v novém domově vše zvládnou stejně suverénně, jako všichni ostatní.

Všem se dostává maximální péče a pozornosti – parazité, nekvalitní strava nebo celý den v kotci u nás nehrozí. Pro každého pejska se snažíme najít ideální zábavu a plně rozvinout všechny jeho schopnosti – cvičíme povely, zkoušíme různé psí sporty, jezdíme na výlety a setkáváme se se spoustou dalších lidí i zvířat. Také proto jsou tak výjimeční, nadaní, zdraví a šťastní, když od nás odcházejí prožít zbytek života v nové rodině.

Jak získáte ke zvířeti více informací?

O všem důležitém se dočtete v seznamu po rozkliknutí profilu daného zvířete. Celý příběh se všemi okolnostmi, průběžné pokroky a novinky uveřejňujeme na instagramovém profilu. Pokud Vám nebude cokoliv jasné nebo budete mít další dotazy, kontaktujte nás přes některý z chatů.

Jak probíhá adopce?

Pokud Vám nějaké zvířátko padne do oka, pročtěte si všechny informace a promyslete, zda se zrovna tenhle fešák hodí do Vaší rodiny a zapadne do Vašeho stylu života. Až se rozhodnete, sjednáme osobní schůzku (nebo i více návštěv), při které se budete moci blíže seznámit. Po oboustranné domluvě podepíšeme adopční smlouvu, zaplatíte adopční poplatek a spolu s menší výbavou do začátku si svého vyvoleného odvezete domů.

Jaké jsou Vaše povinnosti?

Prvním předpokladem je aktivní zájem o zvíře. Nejde nám o rychlost, nepotřebujeme se zvířat zbavit co nejdříve, jak je tomu u běžných útulků. Záleží nám na tom, abyste si během schůzek vybudovali hezký vztah a vzájemně si padli do noty. Nejde jen o to, zda si Vy vyberete zvíře, ale také jestli si ono vybere Vás.

Pro všechny chceme to nejlepší. Kvalitní strava, pravidelná péče a stálý veterinární dohled jsou základem. Obzvlášť u mláďat a zvířat se zdravotními problémy na tom musíme trvat.

Výjimečně dáváme k adopci nekastrované zvíře. Povinnost kastrace nastává po dosažení pohlavní dospělosti a náklady nese nový majitel.

Adopční poplatek vybíráme hned z několika důvodů. Hlavním je zajištění funkce spolku. Na každé zvíře je nutné vynaložit jiné náklady a účet za veterináře rozhodně není jedinou položkou, kterou je nutné proplatit. Samozřejmě stále musíme spoléhat i na pomoc dárců (již samotná kastrace výši adopčního poplatku převyšuje).

Dalším důvodem je ověření věrohodnosti nového majitele – výše poplatku se pohybuje ve stejné cenové hladině jako dva pytle kvalitního krmení. 

Pro každého chceme stejnou šanci na adopci, proto je u všech zvířat poplatek stejně vysoký. U pejska je určený na 2900,-, u kočičky 700,-. V případě jiných zvířat je uveden přímo v profilu.

Po úspěšné adopci chceme zůstávat se zvířaty – potažmo s Vámi –  stále v kontaktu. Stačí občas napsat email a poslat fotky, můžeme se domluvit i na přátelském setkání.

Co adopcí získáte?

V první řadě úžasného zvířecího kamaráda – společníka pro všechny zážitky i do nepohody. Každý je jediněčný, každý má svojí vlastní osobnost a každý je výjimečný v jiném ohledu. Pejsky vedeme ke sportování, učíme je slušnému vychování a děláme z nich nepostradatelné parťáky do každé situace. Kočičky vymazlujeme, staráme se o jejich hravost, chuť do života a pohodu. Ať už si vyberete kohokoliv, zaručujeme, že rozhodnutí pro adopci Vám změní život – jen v tom nejlepším!

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

TRVALE V NAŠÍ PÉČI

Bohužel, ne všichni jsou po tom, co si zažili, schopni vrátit se do normálního života k nové rodině. To jim však štěstí odepřít nesmí – zůstávají u nás, kde se jim dostává té nejlepší péče a jejich život je plnohodnotný, jako každého jiného.
Budeme rádi, pokud se rozhodnete tato zvířátka podpořit příspěvkem nebo virtuální adopcí.

270000027/2010

270000027/2010

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.

V NOVÝCH DOMOVECH

Zde si můžete prohlédnout profily všech chlupáčů, kteří prošli naší péčí a už si užívají své nově nalezené štěstí v teple pelíšku u rodinného krbu.

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.