PROJEKTY SPOLKU

PetHelp Line – PŘIPRAVUJEME

Projekt zaměřený na akutní, okamžitou pomoc zvířeti v ohrožení. Slouží především pro urgentní případy – nalezená, bezprizorní, zraněná nebo týraná zvířata.

Linka je přístupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Před využitím linky si prosím přečtěte komu je linka určena a co dělat, když…

+420 737 770 010 – PROZATÍM NEFUNKČNÍ!

Jak linka funguje?

Po vytočení telefonního čísla se dovoláte operátorovi, popíšete mu svůj problém a on se s Vámi pokusí situaci co nejrychleji vyřešit. Pokud je linka obsazená, chvíli vyčkejte.

Pro koho je linka určená?

Linka je určena pro každého, kdo se dostal do krizové situace ohledně zvířete. 

!Pokud je zvíře ve špatném zdravotním stavu, volejte rovnou nejbližší veterinární kliniku! Máme pouze základní veterinární znalosti a například pro pejska sraženého autem je každá minuta cenná.

S čím můžeme pomoci?

 • zabezpečení a převzetí
  • zvířete z nevhodných podmínek
  • agresivního / nebezpečného zvířete
  • bezprizorního zvířete (pokud jste již vyzkoušeli vše z doporučeného postupu a nebyli jste úspěšní)
  • nemocného / hendikepovaného / nechtěného zvířete
 • pomoc s náklady na kastraci koček, případně jiné veterinární ošetření
 • pomoc s nalezením dočasného umístění / nového domova pro zvíře
 • jiné krizové situace ohledně nalezených, bezprizorních, zraněných a týraných zvířat

Kdy můžu zavolat?

Volat můžete kdykoliv, pokud se jedná o urgentní situaci, kterou je nutno řešit okamžitě. Pokud máte pár minut navíc, nejprve si prosím prostudujte nejčastější scénáře a řiďte se podle těchto doporučení. Budete-li i přesto potřebovat poradit, můžete se s námi spojit přes email, chat na FB nebo IG. Linku tedy využívejte pouze v krizových případech.

CATchers

Nejen zdivočelé kočky, ale také vyhození domácí mourci se potulují po ulicích většiny českých měst. Kastrační program spojený s umisťovacím je nejlepší cestou, jak těmto zvířatům vrátit radost ze života a dopřát jim kvalitní péči.

Jak odchyty probíhají?

Po nahlášení místa výskytu koček ve spolupráci s obcí a případně také místní veterinární správou provedeme šetrný odchyt kočiček. Je k tomu zapotřebí dostatek vybavení (přepravky, odchytové prostředky), lidských zdrojů i financí. Proto budeme rádi, pokud se do tohoto projektu zapojíte také, ať už přispějete svým časem a činy, materiální podporou nebo nějakou tou korunkou. Více o tom, jak tento projekt podpořit, najdete zde.

Co se se zvířaty stane?

Po odchytu předáme chlupáče do rukou veterinářů. Zajistí jim prohlídku, profesionální ošetření a pro ty zdravé a dospělé naplánují kastraci. Zvířata se zdravotními problémy čeká léčba a s ní spojené hlídání u našich dočasných opatrovníků. To samé platí i pro koťata a březí samice. Ti všichni potřebují klid, bezpečí a teplo domova. Proto jsou pro nás v této fázi dobrovolníci nenahraditelní. Pokud byste měli zájem se do tohoto (nebo jiného) projektu zapojit, přečtěte si více zde.

Poputují všichni zpět na místo odchytu?

Na místo se vrátí pouze zdivočelí jedinci, pro které je lidská péče spíše stresovou záležitostí, než pomocí. Pokusíme se jim v místě zajistit přístřeší a krmení (pokud to bude daná lokalita, příp. majitel objektu, dovolovat). Koťátka a přítulné kočky a kocouři budou po přeléčení a vymazlení hledat nové rodiny.

Jak můžete pomoci?

Pokud víte o bezprizorních kočkách ve Vašem okolí, kontaktujte nás. Společně se rozhodneme, zda situaci zvládnete sami, nebo budete potřebovat pomoc nás či jiného spolku ve Vašem okolí. Máte-li zájem o aktivní účast v projektu, dejte nám vědět. Vždy uvítáme i finanční nebo materiální podporu.

Bully2Buddy – PŘIPRAVUJEME

Bereme si na starosti péči a výchovu psů, kteří jinde nemají naději. Nálepky jako „agresivní“, „nevychovatelný“, „nebezpečný“ u nás mizí. K uzdravení vede dlouhá cesta, ale pro nás „nemožné“ neexistuje.

Jak můžete pomoci?

V tomto programu se nejvíce uplatní pomoc finanční. Jak již bylo řečeno, celková péče o taková zvířata není nic jednoduchého a je zapotřebí účast profesionálů. Dobrovolníci v projektu nefigurují. Darovat můžete také kvalitní krmivo.

Jak vypadá příjem psa?

Pokud víte o pejskovi, který už zklamal veškeré naděje, nebo máte takového doma, kontaktujte nás. Stačí pár základních informací jako lokalita, Vaše jméno, a u pejska věk, pohlaví a plemeno. Po domluvě na převzetí psa přechází do naší péče a vlastnictví spolku. Vy již nemusíte nic zařizovat.

Co se se psem děje potom?

Po převzetí do naší péče projde pes nejprve veterinární prohlídkou, jako všechna zvířata. Následuje náročná rekonvalescence, během které je kladen důraz na zlepšení psychické i fyzické kondice a navyknutí psa na pravidelný režim. Dále nastavení pravidel a postupné zmírnění a odstranění agrese, teritoriálního a nežádoucího chování. Vše zajišťují profesionálové, s důrazem na bezpečí lidí i zvířat.

Jak dlouho převýchova trvá?

Délka převýchovného programu je značně individuální. Nejkratší interval jsou 4 týdny, těžko zvladatelná zvířata (pro laiky) se stávají součástí smečky a zůstávají pod naší ochranou do konce života. Jde o velmi složitý proces, ve kterém se nesmí nic zanedbat – přesto si stojíme za tvrzením, že žádný pes není nepřevychovatelný, ať jde o ročního buldočka nebo desetiletého německého ovčáka.

Fosters

Všechna zvířata, která se dostanou do naší péče, musí někde složit hlavu. Většina z nich putuje k našim dobrovolným opatrovníkům (anglicky fosters – odtud název spolku). Hledají u nich nejen teplo a plnou misku, ale také důvěru a porozumění.

Jak se k opatrovníkovi zvíře dostane?

Útočiště potřebují zvířata z různých příčin. Nejčastěji jde o zlomené duše, týrané nebo zanedbané. V tomto stavu nejprve putují na veterinární kliniku, kde je vyšetří a případně nasadí léčbu. Prochází odblešením, odčervením a vakcinací, která je spojená s čipováním. 

Nejsme útulek, běžně nehledáme zvířatům původní majitele. Když se k nám dostávají, jejich majitel se jich vzdal nebo nikdy žádného neměla.

Pokud usoudíme, že zvířátko je schopné jít do dočasné péče, hledáme v našem seznamu dobrovolníků především podle jejich schopností, preferencí a lokality.

Jak vypadá opatrování zvířete?

Po domluvě s opatrovníkem předáváme zvíře dočasně do jeho péče. Dočaskář se stará o jeho fyzickou a psychickou pohodu – krmí, venčí, hraje si s ním, projevuje mu svou náklonnost, ale může mu současně nastavovat i pravidla slušného chování. Celkově ho tedy připravuje na normální, šťastný a spokojený život v jeho budoucí nové rodině.

Proč se stát opatrovníkem?

Opatrovnictví je radost – setkáte se s mnoha jedinečnými osobnostmi a ukážete jim svět z té lepší stránky. Je úžasné vidět, jak se zvířatům vrací radost ze života a právě Vy jste tím důvodem. Oproti přímé adopci navíc pomůžete hned několika z nich.

Co opatrovnictví obnáší?

Je nutné mít zajištěné vhodné prostory – ideálně byt, rodinný domek nebo některý z pokojů. Pejska nemůžeme nabídnou do opatrování pouze do kotce nebo do boudy na zahradu – potřebují teplo, sociální kontakt a dohled. Některá zvířata potřebují téměř 24h dozor, proto je nezbytný také dostatek času. Kočkám se stačí věnovat ráno a večer.

Máte-li zájem aktivně se zapojit do tohoto projektu, moc rádi uvítáme Vaši pomoc. Stačí se nám ozvat pomocí tohoto formuláře.