ZA ČÍM SI STOJÍME

Co můžeme, zvládneme sami. Péči veterináře a kvalitní stravu ale nenahradíme.

Odblešení a prevenci proti parazitům, drobné rány, zplstnatěnou srst nebo přerostlé drápky vyřešíme bez pomoci odborníků. Na zdraví zvířat ale šetřit nemůžeme. Ve svém životě už si jako pokusní králíci užili dost, v našich rukou se jim vždy dostane toho, co potřebují a co si zaslouží. Jejich bezpečí je pro nás prioritou.

Nepodporujeme množírny. Ani ty domácí.

Všechna zvířata, která se dostanou do naší péče, prochází kastrací. Výjimku tvoří pouze chlupáči, u kterých by mohl zákrok ohrozit jejich zdraví, nebo jim to neumožňuje jejich věk. Důvody jsou jasné – nechceme, aby naše neaktivita v tomto směru vedla k dalším opuštěným, zanedbaným, zrazeným zvířecím společníkům ponechaným napospas osudu venku nebo v útulcích. Mimo preventivní opatření má kastrace také pozitivní dopad na zdraví zvířat – mnohonásobně snižuje riziko rakoviny a dalších nemocí.

Každý má šanci

„Tak to je konec“. Pokud takhle věta padla i z vašich úst, je na čase se nám ozvat. U nás nikdy není pozdě. Ať už pes provedl cokoliv (včetně útoku na lidi nebo jiná zvířata) nebo je v opravdu špatném stavu, jsme na to připravení. Poskytneme mu útočiště a pomoc, jakou potřebuje.

Na každém z nich záleží

Žádné zvíře není moc malé na to, aby byl jeho život bezvýznamný. Neřešte, jestli jde o týdenní kotě nebo obří dogu, pro každého z nich je „žít“ to nejdůležitější.